14 września 2011

Poco Loco


Tym razem reklama:) W trakcie organizacji ostatniej wyprawy w tak zwanym międzyczasie starałem się razem z moją znajomą Margo, o dotacje z Unii Europejskiej na nową firmę. Udało nam się uzyskać dwie dotacje i już w tym roku ruszamy z firmą Poco Loco! Będziemy prowadzić hostel w Poznaniu (na razie szukamy lokalu) oraz oczywiście organizować wyprawy na całym świecie. Mam nadzieję, że już w tym roku pojadę z pierwszą grupą w Himalaje. Ktoś chętny?:)

Póki co zapraszam do "lajkowania" naszego fanpaga na facebooku (link po prawej) i trzymania kciuków za powodzenie;)

A już teraz przygotowuję Was na zmianę image bloga, który wkrótce stanie się oficjalnym blogiem Poco Loco Adventure Team!

6 komentarzy:

 1. A ile Ty razy byłes w Himalajach? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zorganizowałem już dwa trekkingi w Himalaje, ale sam jeszcze nie byłem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, no to super. Ale może warto, żebyś choć raz pojechał tam bez grupy, która masz pod swoją opieką? Tak dla zyskania rozeznania, obycia się w Nepalu czy gdzieś tam... Bo to raczej kiepsko świadczy o profesjonalizmie przewodnika, jak sam jest pierwszy raz w Himalajach i ma się opiekować grupą.
  Żeby nie było fuck'upu i żeby nie obróciło się to przeciwko Tobie i firmie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bez obaw, przede wszystkim korzystam z pomocy zaprzyjaźnionej agencji w Nepalu, która organizuje wszystko na miejscu i również zapewnia przewodnika i sherpów. ja pełnię rolę opiekuna grupy/tłumacza i organizatora. pewnie wiesz, że organizacja trekkingu w himalajach bez licencji jest nielegalna i niestety wiele polskich biur/wypraw parntnerskich robi to "na czarno". Bardzo zależy mi na dobrej reputacji i dlatego tutaj nic takiego nie będzie miało miejsca.
  Prosiłbym jeszcze o podpis, bo nie lubię rozmawiać z "anonimami". Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. a słyszałeś, że aby organizować takie wyjazdy legalnie to także trzeba mieć uprawnienia wydawane przez Marszałka Twojego województwa ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ty słyszałeś, że anonimowe komentowanie bloga jest nie eleganckie?:) Uprawnienie o którym wspominasz nazywa się wpisem do rejestru organizatorów turystyki. Nie znajdziesz nas w oficjalnym wpisie ponieważ nie zgłosiliśmy jeszcze naszego biura. Powód jest prosty: otwieramy teraz hostel i nie mamy czasu na organizację wyprawy, więc nie chcemy nie potrzebnie płacić za wpis oraz związaną z tym wysoką składkę ubezpieczenia. Jeżeli zbierzemy pierwszą grupę to oczywiście wszystkie formalności zostaną spełnione. Czy taka odpowiedź jest dla Ciebie satysfakcjonująca?:)

   Usuń